O nás, Alabastru a jeho Vlastnostech

Vítejte na našich stránkách Alabastrové-sochy.cz

Naše společnost je významným distributorem soch a šachů z alabastru, vyrobených v Řecku. Nabízíme široký výběr předmětů v rozsahu 6 až 160 centimetrů, z nichž mnohé jsou kopie slavných muzejních děl. Vysoká kvalita surovin, zkušení pracovníci, pečlivé a profesionální balení každé položky, značí spolehlivost naší společnosti a důvěru našich zákazníků. Jakékoliv dotazy nebo objednávky jsou vítány poštou, telefonicky nebo e-mailem.

Co je alabastr?

Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru.

Už od dávných dob byl velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. 

Pro výrobu soch se nadrtí, pak v podobě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily. Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru...

Působení:

Bílý mramor má vysoké duchovní vibrace, a proto z něj dávné civilizace budovaly chrámy. Podporuje stabilitu a vnitřní klid, mentálně nabízí uklidnění zmatků a napomáhá hlubšímu pohledu. Přináší porozumění dějům, jež se odehrávají v podvědomí. Na fyzické rovině velmi podporuje vegetativní nervový systém...

Všeobecně:

Sochy mohou být umístěné venku.

Sochy můžou stát vedle krbu, pokud teplota nepřesáhne 40⁰ C.

Čistit můžete alabastrové sochy mýdlem, vodou nebo acetonem.

Do alabastrových soch lze vrtat.

Sochy lze barevně upravit, výrobce doporučuje vodové a olejové barvy.

Sochy mohou být trvale ponořeny ve vodě. Před ponorem do akvária, doporučuje výrobce ponechat sochy 2 dny ve vodě mimo akvárium, aby se rozpustily chemikálie z povrchu soch.

Rada na závěr:

Doma když potřebujeme sochy očistit - zesvětlit, děláme tak ponorem do roztoku vody, octa a sody (24 - 48 hod). Půl objemu vody a půl octa, pak 2 lžíce sody.