Polibek 18cm

Polibkem je zpravidla označován dotyk rtů dvou osob. Políbit lze ale jiné partie těla, více polibků je pak líbání...
Kód: 005-328
Šířka: 7 cm
Výška: 18 cm
Hloubka: 8 cm
Hmotnost: 0.3 kg
Skladem: 2 ks
 
Cena: 742,94 Kč
Cena bez DPH: 614,00 Kč
Popis

Původ:   Na původ polibku jsou dva pohledy:   Podle Sigmunda Freuda a jeho následovníků má líbání přímou souvislost s pocity, které prožíváme jako kojenci při sání mléka z matčiných ňader. Protože jde o nejranější slastný pocit, je mimořádně silný.

Podle německé vědkyně Ingelore Ebberfeldové  se líbání vyvinulo ze vzájemného očichávání zvířat. Když se pak předchůdce člověka naučil vzpřímenému postoji, obrátil svoji pozornost k horním partiím těla.

Cit:   V moderní západní kultuře je polibek většinou výrazem citové náklonnosti. „Používá“ se oboustranně při uvítání i při loučení.

Jako výraz romantického citu nebo sexuální přitažlivosti bývá polibek intenzivnější, např. francouzský polibek. Líbání je obvyklou součástí milostné předehry.

Francouzský polibek:   Francouzský polibek je akt, při němž se do líbání zapojí i jazyk, který vnikne do úst partnera. Bývá považován za analogii soulože. Pro francouzský polibek existoval koncem středověku i výraz florentinský polibek, který byl katolickou církví i v manželství považován za závažný hřích.


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!