Venuše 41cm (Botticelli)

Venuše (latinsky Venus) je římská bohyně smyslnosti, krásy a lásky. Později byla ztotožňována s řeckou bohyní Afroditou. Tato postava z římské (zároveň i z řecké) mytologie inspirovala velkou řadu umělců...
Kód: 010-198
Šířka: 14 cm
Výška: 41 cm
Hloubka: 12 cm
Hmotnost: 2.1 kg
Skladem: 3 ks
 
Cena: 2928,20 Kč
Cena bez DPH: 2420,00 Kč
Popis

V současnosti je bohyně Venuše uctívána v rámci římského rekonstrukcionalismu...  

Vzhledem k jejímu častému spojení s Afroditou je těžké zjistit, jaké charakteristiky přirozená Italská Venuše může mít.

Ve své nejstarší formě je to bohyně vegetace a zahrad. Stejně jako u většiny ostatních bohů a bohyň v římské mytologii, je literární pojem Venuše výpůjčen z literární řecké mytologie její protipól, Aphrodite. V některých latinských mytologiích byl Amor synem Venuše a Marse, boha války. Jindy nebo paralelně v mýtech a teologiích, byla Venuše chápána jako choť Vulcana.

Zrození Venuše (v italštině: Nascita di Venere) je obraz od Sandro Botticelli. Ten líčí bohyni Venuši, která se vynořila z moře jako zcela dospělá žena a přijela k mořském břehu (což souvisí s motivem Venuše Anadyomene). Obraz se nachází v Galerii Uffizi ve Florencii.


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!