Sloup 69cm

Sloup je v architektuře svislý a volně stojící nosný prvek, zpravidla kruhového průřezu. Sloup zčásti jako by zapuštěný do stěny se nazývá polosloup... Vrch sloupu má tvar vykrojeného čtverce 19x19cm, úhlopříčka je 25cm, nejužší místo 14cm. Základna sloupu má tvar čtverce 20x20cm...
Kód: 018-239
Šířka: 20 cm
Výška: 69 cm
Hloubka: 20 cm
Hmotnost: 12.5 kg
Skladem: 2 ks
 
Cena: 8960,05 Kč
Cena bez DPH: 7405,00 Kč
Popis

   Volný nosný prvek čtverhranného průřezu se nazývá pilíř, pokud je zapuštěn do stěny, je to pilastr. Kamenný sloup je základním prvkem klasické řádové architektury, která se proto nazývá také termínem „systém sloupových řádů“. Hlavní a nejdůležitější částí sloupu je dřík, nahoře obvykle zakončený hlavici a dole patkou, které často tvoří přechod z kruhového na čtverhranný tvar. Dřík sloupu, který tvoří i největší část jeho objemu, se často směrem vzhůru mírně zužuje a bývá nepatrně vypuklý do soudkovitého tvaru, což se nazývá entase, případně může být opatřen podélnými žlábky čili kanelován. Obojí má posílit dojem vznosné lehkosti a jistého optického odhmotnění. Dřík je obvykle z tesaného kamene a tvoří jej na sebe nastavěné tambury se středovým výstupkem, který zabraňoval posunutí do strany. Teprve v pozdní antice se objevují dříky z jednoho kusu, zejména u menších sloupů a sloupků.

Foto s Venuší 65cm (17-230):


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!