Nosorožec 20x11x10cm

Nosorožcovití (Rhinocerotidae) jsou jednou ze tří recentních (žijících) čeledí řádu lichokopytníků. V současnosti známe 5 recentních druhů ve čtyřech rodech. Všechny druhy nosorožců jsou ohrožené...
Kód: 007-179
Šířka: 20 cm
Výška: 11 cm
Hloubka: 10 cm
Hmotnost: 1 kg
Skladem: 1 ks
 
Sales price: 1260,82 Kč
Sales price without tax: 1042,00 Kč
Description

   Nosorožci mají tělo pokryté kožovitými pláty jako pancířem, také mají více žeber než ostatní lichokopytníci. Mohou dosahovat hmotnosti až 3,6 tun.

Čich a sluch mají velmi citlivý, ale špatně vidí, jsou krátkozrací.

Roh:

Roh nosorožce není vyplněn kostí, je tvořen pouze rohovinou, keratinem.

Lov pro rohy:

Nosorožci jsou pro své rohy v mnoha zemích ilegálně loveni:

Rozdrcený roh čili prášek z rohu nosorožce je totiž součástí některých lidových léčiv a afrodisiak, například v tradiční čínské medicíně. Nicméně Čína již přistoupila, alespoň oficiálně, k ochraně přírody podle CITES.

V jiných zemích se z rohů zase vyřezávají rukojeti tradičních nožů a dýk.

Obecně je dnes "nutnost lovu nosorožců" celosvětově odmítána jako přežitek a barbarství, ovšem lidová praxe jim stále nepřeje.


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!