Kůň - hlavy 20x18cm

Od nejstarších dob jsou bílí koně mýtičtí... Kůň je domestikované zvíře patřící mezi lichokopytníky...
Kód: 007-174
Šířka: 20 cm
Výška: 18 cm
Hloubka: 9 cm
Hmotnost: 1.3 kg
Skladem: 2 ks
 
Sales price: 1260,82 Kč
Sales price without tax: 1042,00 Kč
Description

   Slovo kůň označuje obecně jak samce, tak i samici koně. Samice je klisna; ta která již rodila, je kobyla. Samice v říji se hříná nebo se říná. Gravidní samice se označuje pojmem březí. Samice, která porodila se ohřebila. Samec je hřebec, vykastrovaný pak valach. Mládě koně se nazývá hříbě. Kůň používaný k orání je oř (často je to vnímáno jako básnický výraz).

Zobrazení v mýtu:

Od nejstarších dob jsou bílí koně mýtičtí, mají výjimečné vlastnosti, přesahují normální svět tím, že mají křídla (např. Pegasus z řecké mytologie), nebo rohy (jednorožec). V rámci svého legendárního rozměru, může být bílý kůň v mýtu zobrazen se sedmi hlavami (Uchaishravas) nebo osm stop (Sleipnir), někdy i ve skupinách, nebo jednotlivě. Jsou také bílé koně, kteří jsou divinatory, kteří prorokují, nebo varují před nebezpečím.

Jako vzácný nebo význačný symbol, bílý kůň obvykle nese hrdiny nebo boha-postava v ceremoniální roli nebo ve vítězství nad negativními silami. Herodotus hlásil, že bílí koně byli drženi jako posvátná zvířata v Achaemenid soudu Xerxes velký (vládl 486-465 př.n.l.), zatímco v jiných tradicích naopak stane, když byl obětován bohům.

Ve více než jedné tradici, bílý kůň nese patrony a svět Spasitele, na konci časů (jak v hinduismu, křesťanství a islámu), je spojován se sluncem nebo sluneční chariot (Osetie) nebo se vynořuje z moře nebo je jako blesk.


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!