Jaguar 32cm

Jaguár americký (Panthera onca) je kočkovitá šelma patřící do rodu Panthera. Je jediným zástupcem tohoto rodu v Americe...
Kód: 009-503
Šířka: 32 cm
Výška: 13 cm
Hloubka: 14 cm
Hmotnost: 1.7 kg
Skladem: 1 ks
 
Sales price: 1890,02 Kč
Sales price without tax: 1562,00 Kč
Description

Předkolumbovská Amerika:

   V předkolumbovské Střední a Jižní Americe byl jaguár symbolem moci a síly. V andských kulturách kult jaguára, který rozšířila Chavínská kultura, přijímala 900 let před naším letopočtem většina území dnešního Peru. Pozdější Močikové ho ve své keramice považovali za symbol moci.

V Mezoamerice vyvinuli Olmékové motiv muž-jaguár, kdy zobrazovali člověka s jaguářími vlastnostmi. V pozdní Mayské civilizaci byl jaguár považován za zprostředkovatele komunikace živých s mrtvými a ochránce královské domácnosti. Mayové viděli v jaguárovi společníka v duchovním světě a mnoho mayských vládců zahrnulo do svého jména mayský výraz pro jaguára (v mnoha mayských jazycích b'alam). Aztékové měli ve své armádě elitní skupinu známou jako Jaguáří rytíři. V aztécké mytologii jaguár reprezentoval boha Tezcatlipoca na totemu.

Fyzická charakteristika:

Jaguár je velmi silné zvíře. Podle poddruhu dosahuje různého vzrůstu a mohutnosti, normální váha jedince se pohybuje v rozmezí 56–96 kilogramů, největší z nich mohou vážit až 160 kilogramů (což zhruba odpovídá váze samice tygra nebo lva), nejmenší pak pouze 36 kilogramů. Samice jsou většinou o 10–20 % menší než samec. Dospělý jedinec dorůstá průměrně délky 1,62–1,83 metru a s oháňkou měří až o 75 cm více. Výška v kohoutku jaguára je 67–76 centimetrů...


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!