Hippokratés 22cm (busta)

Hippokratés z Kóu (460 př.n.l. – cca 377 př.n.l.) řecky ´Iπποκράτης, byl nejslavnější lékař antického starověku a „otec medicíny“...
Kód: 007-152
Šířka: 9 cm
Výška: 22 cm
Hloubka: 10 cm
Hmotnost: 1.8 kg
Skladem: 2 ks
 
Sales price: 1815,00 Kč
Sales price without tax: 1500,00 Kč
Description

   Byl nejvýznamnějším představitelem tzv. kójské školy. Je mu přisuzována stará vrstva sbírky lékařských textů Corpus hippocraticum, v nichž odmítl pověry a primitivní léčitelskou magii a položil základy medicíny jako vědeckého oboru. Snažil se o vymezení duševních poruch, lidský mozek považoval za interpreta vědomí. Bývá mu přisuzováno autorství Hippokratovy přísahy – souboru etických pravidel jednání lékaře.

   Hippokratés pocházel z lékařské rodiny, z jižních Sporad (Dodekanésu), při jihozápadním pobřeží Malé Asie, odvozující svůj původ od Asklépia. Hippokratés v mládí cestoval za vzděláním po Řecku, Malé Asii a snad i po Egyptu. Vrchol jeho činnosti spadá do období peloponnéské války v letech 431 - 404 př.n.l. V roce 430 př.n.l. potlačil v Athénách mor a bylo mu přiznáno čestné občanství města.


   Už od dávných dob byl alabastr velmi vážený jako ornamentální a dekorativní prvek. Alabastr je kámen, vzácný druh průsvitného mramoru, který se ve formě velmi jemného prášku smíchá s pryskyřicemi a dalšími komponenty. Z této směsi se pak odlije socha. Tyto sochy nabízí velmi hladký a jemný povrch s přesnými detaily.

Alabastrová socha mimořádným způsobem zdůrazní charakter Vašeho interieru.

Socha je čistě bílá!